beam

Animal Planet

Animal Planet to w portfolio TVN Grupa Discovery pozycja obowiązkowa dla fanów otaczającej nas przyrody. W swoich programach stacja zagląda z kamerami do świata zwierząt, podpatrując codzienność naszych mniejszych braci oraz bijąc na alarm przed zagrożeniami, jakie dla nich niesie nie tylko klimat, ale przede wszystkim człowiek. 

Animal Planet

profile
Marcin Godlewski
Skontaktuj się

Tylko we wrześniu kanał przygotował aż dwie nowości. Pierwsza to program „Zielony patrol z Luizjany”, który przybliży codzienność pracowników Departamentu Przyrody i Rybołówstwa w Luizjanie. Każdego dnia egzekwują prawo, chronią zasoby naturalne stanu i troszczą się o jeden z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych regionów na świecie. 

Biorąc pod uwagę, że mowa o ogromnym, włochatym stworzeniu, znalezienie dowodów na istnienie Wielkiej Stopy było tak prawdopodobne, jak dowiedzenie, że w Szkocji pływa potwór z Loch Ness. Nie powstrzymuje to jednak kolejnych śmiałków przed próbami, a druga wrześniowa premiera – „Sladami Wielkiej Stopy” – jest tego najlepszym dowodem. W nowej serii grupa ludzi łączy siły i szuka Wielkiej Stopy, a właściwie Sasquatcha – jak nazywają go bywalcy lasów w stanie Oregon, gdzie rozpoczyna się wyprawa. Na jej czele stoi popularny aktor amerykański Bryce Johnson („Asy z klasy”) oraz twórca podcastu „Bigfoot Collectors Club”. Towarzyszą mu: prymatolog Mireya Mayor, emerytowany sierżant Russell Acord oraz prezenter i autor bestsellerów Ronny LeBlanc. 

Kilka tygodni później – w październiku – Animal Planet zaprosi widzów w podróż z dreszczykiem – „Na tropie legendarnych potworów”. Każdy odcinek to nowe polowanie na kolejnego sławnego potwora, którego historia z jednej strony jest baśniowa, a z drugiej jednak bardzo prawdopodobna. „Na tropie legendarnych potworów” to najnowsze informacje, ostatnie dowody, śledztwa, relacje osób, które przeżyły bliskie spotkania z koszmarnymi bestiami,  a także nowatorskie teorie rzucające nowe światło na temat ich pochodzenia. Od DNA Wielkiej Stopy, poprzez biblijne wskazówki dotyczące tożsamości Mothmana po naukowe wyjaśnienia, w jaki sposób potwór z Loch Ness może podróżować w czasie! 

Tegoroczny listopad będzie miesiącem poświęconym tematyce zagrożeń i ochrony środowiska. W jego ramach kanał zaprasza aż na trzy premierowe produkcje, z których jako pierwszy pojawi się na ekranie „Chasing Ocean Giants”. W ośmiu odcinkach odkrywca i filmowiec, Patrick Dykstra, uda się w różne części świata, podążając śladem największych i najbardziej nieuchwytnych oceanicznych gigantów. Od arktycznych walów grenlandzkich walczących z orkami w Rosji, poprzez rekiny giganty w okolicach Panamy, humbaki (długopłetwiec oceaniczny) w Kolumbii po kaszaloty żerujące w głębinach wód Dominikany. Za każdym razem najbliżej jak tylko się da. Kolejna produkcja z pewnością posłuży ku przestrodze. „Krótka historia plastiku” to brutalne spojrzenie na wywołany przez człowieka globalny kryzys ekologiczny, związany z zanieczyszczeniami tworzywami sztucznymi oraz jego ogólnoświatowym wpływem na zdrowie naszej planety i ludzi ją zamieszkujących. Dokument jest także wskazówką dla wszystkich – jednostek, małych firm i dużych korporacji, państw – co można zrobić, aby zapobiec eskalacji problemu. Nowości miesiąca poświęconego świadomości ochrony środowiska zamknie produkcja „Ocalić orangutany”, ukazująca kulisy walki weterynarzy i ekologów o uratowanie orangutanów na Borneo. Uzbrojony w kamerę operator archiwizuje ich walkę; podgląda jak wyciągają małpy ze zniszczonej dżungli, udzielają zwierzętom pomocy medycznej w nagłych wypadkach, rehabilitują i wypuszczają najzdrowsze okazy na wolność. Dokument nie jest jedynie dowodem ich poświęcenia, to przede wszystkim historia tego, jak jeden z naszych najbliższych krewnych został zepchnięty na skraj wymarcia. „Ocalić orangutany” patrzy w przyszłość i stawia bardzo ważne pytanie: czy jest jeszcze nadzieja na uratowanie tego gatunku?