beam

discovery+ Originals

Pod koniec 2020 roku w Playerze zadebiutowało discovery+, kolekcja kultowych serii z rodziny Discovery oraz wyjątkowych produkcji własnych pod marką discovery+ Originals. Te drugie to pozycje dokumentalne z najwyższej półki. Tworzone przez uznane nazwiska w świecie filmowym – wśród nich m.in. Evgeny Afineevsky, Pedro Kos i wielu innych – filmy oraz serie poruszają trudne i ważne tematy w iście hollywoodzkim stylu. W Polsce tytuły te dostępne są wyłącznie w Playerze! 

Player

profile
Marta Jerzykowska
Skontaktuj się

Od początku roku w Playerze pojawiło się około setki filmów i serii dokumentalnych pod marką discovery+ Originals. Na tej liście znajdują się takie formaty, jak: „Francesco”, czyli opowieść o pontyfikacie papieża Franciszka, biografia Patrizi Reggiani („Lady Gucci: historia czarnej wdowy”) czy Sereny Williams („Być jak Serena”), historia niepokornych sióstr zakonnych z Los Angeles („Buntowniczki w habitach”), dekonstrukcja psychologiczna poczynań byłego prezydenta USA („Donald Trump: sztuka kłamstwa”), relacja z działalności proekologicznej księcia Williama („Książę William: na ratunek planecie”), a także o tematyce sportowej, m.in. „Co zabiło Maradonę” czy „Liverpool: Powrót mistrzów”.

W nadchodzących miesiącach najgorętszą premierą będzie debiut filmu „Uciekinierki. Na wojnie z sektą”. Pięcioodcinkowa seria dokumentalna opowiada szokującą historię jednego z najbardziej aktywnie działających kultów na świecie – „Dzieci Boga”. Organizacja, założona w latach 60. XX wieku w USA, rozprzestrzeniła się na terytoria aż 130 krajów. Ekipa filmowa dotarła do trzech Brytyjek, którym po latach udało się wyrwać ze szponów niebezpiecznego zgromadzenia. Wraz z toczącym się śledztwem, widzowie odkrywają coraz to bardziej przerażające szczegóły z działalności sekty. Seria zadebiutuje w Playerze 30 września. 

Kolejną głośną premierą discovery+ Originals tego roku będzie „Ból i blask: listy z queerowego podziemia”. Ukryte przez ponad 60 lat listy po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. Przedstawiają trudną i dotąd nieopowiedzianą historię początków ruchu queerowego w USA. Zapiski otwierają okno na świat, w którym bycie sobą dla wielu oznaczało łamanie prawa, a kary za „przebieranie się” za kobietę były surowe. Film pokazuje jak dawne drag queens – teraz mające po 80 i 90 lat – przetrwały w czasach, kiedy z jednej strony spotykały się z uwielbieniem i uznaniem, a z drugiej z ogromnym prześladowaniem, nawet ze strony własnej społeczności. Rząd Stanów Zjednoczonych starał się je zniszczyć, potem historia próbowała wymazać. Teraz po raz pierwszy mogą opowiedzieć swoją wersję zdarzeń. Film zdobył nagrodę publiczności Festiwalu Outfest 2020.

Jeszcze jedną nowością discovery+ Originals będzie film „Introducing, Selma Blair”, poruszający dokument o hollywoodzkiej gwieździe, która walczy ze stwardnieniem rozsianym – poważną chorobą  autoimmunologiczną, na którą do tej pory nie ma lekarstwa. Obraz przedstawia, jak odważna kobieta radzi sobie z różnymi wyzwaniami dnia codziennego, w tym głęboko zakorzenionymi uprzedzeniami w stosunku do tej przypadłości. To opowieść o walce o akceptację i poszukiwanie spokoju.  Film pokazuje jak Blair – znana ze swojego dowcipu i humoru – uczy się oswajać z tą poważną chorobą i przechodzi głęboką przemianę wewnętrzną, jednocześnie nie rezygnując z optymizmu i pogody ducha. 

To tylko niektóre propozycje discovery+ Originals na ten sezon. Przez najbliższe miesiące w Playerze pojawi się kilkadziesiąt nowych tytułów, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wybrednych widzów.