beam

ID

Discovery Investigation, w skrócie ID, to jedyny kanał z portfolio TVN Grupa Discovery poświęcony w pełni tematyce kryminalnej i sądowej. Już jesienią widzowie po raz kolejny „zajrzą” w ludzką psychikę, żeby poznać powody, które popchnęły innych do popełnienia zbrodni, także tych najgłośniejszych. 

ID

profile
Marcin Godlewski
Skontaktuj się

Już w październiku ID pokaże premierowy trzeci sezon popularnej serii „Śledztwo na wizji”. Przez dwanaście odcinków obrońca – aktywista John Walsh wraz ze swoim synem Callahanem ruszają śladem podejrzanych lub skazanych powiązanych z przestępstwami na małoletnich. Zaangażują się w sprawy dotyczące uprowadzania, wykorzystywania i zaginięć dzieci. Szukając sprawiedliwości, John podejmie współpracę z FBI i innymi organizacjami rządowymi oraz pozarządowymi. Jesienią widzowie poznają kolejne szokujące przypadki porwania nieletnich.

W listopadzie z kolei kanał wyemituje wstrząsający trzyczęściowy dokument pod marką discovery+ Originals „Królowa metamfetaminy”. Produkcja przybliży widzom ID sylwetkę Lori Arnold, siostry hollywoodzkiego aktora Toma Arnolda, która na kartach historii zapisała się jako bezwzględna szefowa kartelu. Po latach w towarzystwie kamer kobieta powróci do miejsca zbrodni – rodzinnego Ottumwa w stanie Iowa – żeby skonfrontować się z przeszłością. W trakcie swojej trudnej podróży Lori odwiedzi stare miejsca, spotka się z rodziną i znajomymi. Odżyją wspomnienia, a na jaw wypłyną skrywane sekrety, które rzucą światło na późniejsze wybory życiowe narkotrafikantki, której gwiazda, choć krótko, świeciła oślepiającym blaskiem. 

W grudniu stacja zaprosi na inny dokument, który już odbił się głośnym echem wśród użytkowników Playera. Teraz jedną z bardziej dramatycznych historii pod marką discovery+ Originals zobaczą widzowie ID. „Kłamstwo rodziny Hartów” ujawni mroczną prawdę kryjącą się za tragicznymi wydarzeniami, które wstrząsnęły Ameryką trzy lata temu. W ciemną marcową noc 2018 roku Jen i Sarah Hart zjechały wraz z szóstką adoptowanych przez siebie dzieci z klifu w Kalifornii, skazując wszystkich na utonięcie w lodowatych wodach Atlantyku. Kiedy pierwszy szok minął, na jaw zaczął wychodzić prawdziwy obraz z pozoru idealnej rodziny jak z obrazka. Znęcanie się i zaniedbywanie były tam na porządku dziennym. Dokument dowiedzie także nadużyć i błędów systemu, który mógł uratować życie Markisa, Hannah, Abigail, Devonte, Jeremiaha i Ciera. 


Wszystkie produkcje Discovery Investigation wzbogacą również bibliotekę tytułów Playera.