beam

Jestem z Polski

Po raz kolejny zapraszamy w podróż dookoła świata w niezwykle inspirującym towarzystwie. Naszymi przewodniczkami będą wyjątkowe kobiety, które postanowiły opuścić Polskę i zamieszkać w najróżniejszych zakątkach globu. W tym sezonie pokażemy m.in. jak żyje się w prawdziwej włoskiej rodzinie na Sycylii, jak prowadzi wymarzony biznes na greckiej wyspie Thassos, dowiemy się też czym może nas zaskoczyć Albania i Bułgaria oraz jakie są najpiękniejsze zakątki Teneryfy. Ruszamy w drogę!

TVN Style

PIĄTEK 22:25

OD 13 SIERPNIA

profile
Joanna Lichosik - Białoń
Skontaktuj się

W nowym sezonie pojedziemy do najbardziej malowniczego miejsca w Macedonii – do Ochrydy. Mieszka tam sympatyczna polska góralka Ania wraz z mężem Iljasem. To, co kocha najbardziej w kraju swojej drugiej połówki, to spokojne podejście do życia i specyficzny luz. Macedończycy cenią sobie czas spędzany z przyjaciółmi i rodziną, a pieniądze nie są dla nich najważniejsze. Dodatkowo lubią Polaków, mają podobną mentalność, historię i język. Nic więc dziwnego, że Ania czuje się tam, jak w domu.

Odwiedzimy także Kasię i Tomka, małżeństwo z 20-letnim stażem. Kilkanaście lat temu na swój wakacyjny wypoczynek wybrali Thassos. Z miejsca zakochali się w tej greckiej wyspie i postanowili zamieszkać tu na emeryturze. Gdy jednak Kasia przeszła zawał, zdecydowali się nie czekać tak długo i zrealizować marzenia o przeprowadzce. Obecnie Kasia, która długie lata pracowała w farmacji, interesuje się kosmetyką naturalną. Jest również fanką ekologicznych warzyw, uprawia je w swoim ogrodzie. Jej gigantyczne pomidory stały się słynne na Thassos! W kolejnych odcinkach przeniesiemy się do drugiej ojczyzny Weroniki. Ta młoda dziewczyna zakochała się nie tylko w Bułgarii, ale i w Bułgarze – przystojnym Hristo. Teraz prowadzi bloga, gdzie opowiada turystom o fantastycznych, wartych odwiedzenia zakątkach bałkańskiego kraju oraz rozprawia się ze szkodliwymi stereotypami dotyczącymi jego mieszkańców. 

Już jesienią zapraszamy na wycieczkę w codzienność fantastycznych Polek, które odnalazły swój prawdziwy dom poza granicami naszej ojczyzny! 


Wszystkie programy TVN Style będą dostępne również w serwisie player.pl.