beam

Pajęczyna

„Pajęczyna” to pełen napięcia thriller, którego akcja toczy się równolegle w dwóch czasach: w 1978 oraz w 2010 roku. Joanna Kulig wcieli się w rolę specjalistki od zachowań pająków, która próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci swojej matki i swojej siostry. Premiera serialu została zaplanowana na jesień w serwisie player.pl.

Player

JESIEŃ

Joanna Kulig (Kornelia Titko), Eryk Lubos (Stanisław Wanio), Michalina Olszańska (Ewa Wolańska 78'), Anna Radwan (Teresa Titko), Mateusz Banasiuk (Tadeusz Mróz 78'), Szymon Bobrowski (Włodzimierz Węgrowski 78’), Marek Kalita (prof. Grzegorz Giedrowicz 78’), Andrzej Grabowski (Edward Gierek), Mirosław Baka (Tadeusz Mróz), Edyta Olszówka (Maja Pietruszko), Wojciech Wysocki (Piotr Jaroszewicz) i inni

profile
Wiktoria Kaźmierczak-Koszyczarek
Skontaktuj się

Serial „Pajęczyna” to historia inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy.  Dzieciństwo Kornelii Titko, odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii, Teresa Titko, była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza. Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Kim jest anonimowy informator i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska oraz podporucznik Tadeusz Mróz? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw liczących się w atomowym wyścigu?

Serial jest koprodukcją House Media Company i TVN Grupa Discovery. Producentami są Wojciech Bockenhaim (TVN) i Grzegorz Olkowski (House Media). Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Ewa Gronowska, a charakteryzacją Pola Guźlińska. Kierownikiem produkcji serialu „Pajęczyna” jest Tomasz Parnowski, a autorami scenariusza Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się pod koniec maja i realizowane są w Warszawie i okolicach. Siedem odcinków trafi na platformę player.pl już jesienią.

Serial został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach tzw. Zachęt.