beam

Nowa Maja w ogrodzie

Maja Popielarska oraz zespół redakcyjny programu mają powody do świętowania – już 5 września emisja 800. odcinka „Nowej Mai w ogrodzie” oraz 17. urodziny formatu! Przez te wszystkie lata prowadząca zabierała nas na spacery po najciekawszych ogrodach w Polsce – od rustykalnych przez japońskie, skalne do nowoczesnych, kolekcjonerskich, ze skrupulatnie dobranymi gatunkami roślin. Wszystkie jednakowo malownicze, urokliwe i dające chwile wytchnienia. Gdzie Maja wybierze się jesienią? Przekonamy się już wkrótce!

HGTV

NIEDZIELA 9:20

profile
Joanna Lichosik - Białoń
Skontaktuj się

W nowym sezonie kamera HGTV odwiedzi niezwykłe miejsce z kolekcją wyjątkowych roślin, które są dumą ich właściciela – byłego dyrektora ogrodu botanicznego. W jego oazie niemal przez cały rok coś kwitnie, a na każdym konarze drzewa zaszczepiono odmiany jabłoni czy bzów. Efekt jest zaskakujący! Dotrzemy też na wieś pod Miechów, gdzie właścicielka oczaruje nas ogromnym ogrodem kwiatowym i warzywnikiem prowadzonym ekologiczną metodą „no dig”, czyli bez przekopywania. Na Podkarpaciu natomiast obejrzymy pięknie zaaranżowaną zieloną przestrzeń stworzoną na skarpie, obsadzoną gęstą od kwiatów rabatą bylinową. Właścicielka pokaże widzom, ku inspiracji, jak w szybki sposób postarzyć kamienie i wyhodować mech na skałach. Dowiemy się również, że nawet na piasku można założyć piękny ogród – z wrzosowiskiem, sosnowym zagajnikiem, jeziorami i sztucznymi romantycznymi ruinami. 

W nowych odcinkach programu nie zabraknie dużej dawki ogrodniczej wiedzy, porad oraz pomysłów, a także inspirujących rozmów z miłośnikami świata flory! 


Wszystkie produkcje HGTV wzbogacą również bibliotekę tytułów Playera.