beam

Czarna owca

Czasem jedno słowo niesie za sobą lawinę konsekwencji, a jedna decyzja jest w stanie zaważyć na dalszym losie naszych najbliższych… „Czarna owca” to komediodramat o współczesnej rodzinie, w której każdy wystawiany jest na próbę. Filmowa rodzina Gruzów znajduje się na życiowym zakręcie… Czy uda im się odnaleźć drogę do szczęścia?

Player

JESIEŃ

Arkadiusz Jakubik (Arek), Magdalena Popławska (Magda), Kamil Szeptycki (Tomek), Agata Różycka (Asia), Włodzimierz Press (dziadek), Anna Cieślak (Justyna), Anna Smołowik (Zuza) i inni

profile
Marta Jerzykowska
Skontaktuj się

„Czarna owca” to słodko-gorzka opowieść o współczesnej rodzinie, w której każdy ma czegoś dość. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak im się wydaje… To film o więzach, których nie można przerwać. W zabawny sposób odpowiada na ważne pytania dotyczące relacji rodzinnych i dojrzewania do zmian.

Magda, nauczycielka w katolickim liceum, ukrywa przed wszystkimi fakt, że woli kobiety, Arek – jej mąż – od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy, a Tomek – popularny youtuber – kieruje się głównie swoim interesem. Problemy się zaczynają, kiedy zmęczona życiem w ukryciu Magda postanawia iść za głosem serca, uruchamiając lawinę kolejnych zdarzeń. Asia zrywa z Tomkiem, dziadek znika, a Arek ma problem z posklejaniem rzeczywistości na nowo. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak mu się wydaje... Czy każdy z bohaterów odnajdzie swój własny sposób na szczęście?

„Czarna owca” to najnowsza produkcja fabularna TVN Grupa Discovery. Reżyserem jest Aleksander Pietrzak („Juliusz”, „Mocna kawa wcale nie jest taka zła”), autorem zdjęć Mateusz Pastewka („Juliusz”), scenarzystą Bartosz Kozera („Pod powierzchnią”), a kierownikiem produkcji Krzysztof Łojan („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”). Producentem filmu jest Anna Waśniewska-Gill („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”), a producentem wykonawczym Rafał Ulicki.